نخستین جلسه فضای مجازی

اولین جلسه شورای عالی فضای مجازی با حضورسران سه قوه و به ریاست رییس جمهور تشکیل جلسه داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری؛ این جلسه که عصر روز شنبه با حضور اعضای حقوقی و حقیقی این شورا در نهاد ریاست جمهوری برگزار شد، دکتر محمود احمدی نژاد رییس شورای عالی فضای مجازی به اهمیت و جایگاه این شورا در کشور اشاره کرد و گفت: همانطور که رهبرمعظم فرمودند در شرایط فعلی کشور و جهان، فضای مجازی از جایگاه ویژه برخوردار است، به طوری که امروزه ابعاد گستره آن در زندگی فردی و اجتماعی انسانها نقش بسزایی را ایفا می کند. 

رییس جمهور با اشاره به ابعاد مختلف مدیریت فضای مجازی در کشور ، اظهار داشت: در شرایط کنونی مرکز ملی فضای مجازی می تواند به عنوان نقطه ای متمرکز در سیاست گذاری ها و تصمیم گیری ها کلان کشور در عرصه سخت افزاری ، نرم افزاری و صیانت از آسیب های این فضا تاثیر گذار باشد. 

دکتر احمدی نژاد در ادامه فضای مجازی را فضای نامحدود توصیف کرد و گفت: از آنجایی که فضای مجازی ، فضای نامحدود است و در آن مرزها برداشته شده، باید تلاش شود تا با برنامه ریزی دقیق از فضای سایبری در راستای اهداف و پیشرفت نظام جمهوری اسلامی ایران استفاده کرد.

در این جلسه همچنین اعضای این شورا به بیان دیدگاه ونقطه نظرات خود درخصوص نحویه شکل گیری مرکز ملی فضای مجازی، مبانی ، فرصت ها وبهره گیری ازفرصت های ملی، به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

رهبر معظم اسلامی در تاریخ 1390.12.17 طی حکمی ضمن تاکید بر تشکیل شورای عالی فضای مجازی کشور، اعضای حقیقی و حقوقی آن را منصوب کردند که ریاست این شورا برعهده رییس جمهور می باشد.  رجا نیوز

/ 0 نظر / 22 بازدید